Du är här:Start > Om oss > Styrelse

Kontaktpersoner

Styrelsen

Håkan Erlandsson Ordförande

0372-200 19
hakan@lby.se

Adress: Stackarp Mellangård 2, 340 12 Annerstad

Cornelia Larsson Vice ordförande och vice registrator

0451-331 09
idyllen@telia.com

Adress: Fjärlöv 1347, 288 90 Vinslöv

Annelie Andersson Sekreterare

0430-303 99
annelie-andersson@hotmail.com

Adress: Värestorp 48, 312 95 Laholm

Anna Ransholm Kassör och medlemsanmälan

0411-522 997
anna.ransholm@konsult.lrf.se

Adress: Karnas väg 77, 270 21 Glemmingebro

Cristina Isoaho Ordinarie styrelseledamot samt registrator och stambokförare

0521-257 187
cristall@telia.com

Adress: Högens Gård 650, 462 93 Vänersborg

Jan Mattsson Ordinarie styrelseledamot samt webmaster och till salu-listan

0383-521 24
0730-897 304
jan.mattsson@vetlanda.se

Adress: Bengtsgård Alseda 8, 570 15 Holsbybrunn

Joakim Gullberg Ordinarie styrelseledamot samt ungdomsansvarig

076-8197874
jocke_titan@hotmail.com

Adress: Råstad 1285, 283 95 Visseltofta

Christina Ivarsson Ordinarie styrelseledamot

0346-203 24
christina.ivarsson@telia.com

Adress: Korsgård, 310 58 Vessigebro

Jenny Carlsson Ordinarie styrelseledamot samt språngrulle och hingstlicensansvarig

0480-297 40, 0486-33 000 (stallet)
0702- 255464
gullabos_nf@yahoo.se

Adress: Gräsgärde 103, 388 96 Ljungbyholm

Maria Andersson Suppleant

035-692 92
mia_zzz@yahoo.com

Adress: Dala, Dalavägen 10, 313 91 Oskarström

Solveig Maurtvedt Suppleant

0570-771025
073-828 99 87
lovsjoen@hotmail.com

Adress: Bortan, Ö.Nygärdet, 673 91 Charlottenberg

Lars-göran Svensson Suppleant

abub@telia.com

Adress: Bössgård 202, 311 61 Ullared

Agnetha Eklund Suppleant samt ansvarig för NF-Bladet och reklamförsäljning

070-280 47 99
eklund@stuterinabben.se

Adress: Nabbvägen 5, 811 91 Sandviken

Jan  Lundvall Suppleant

070-555 99 79
annica.jan@spry.se

Adress: Trälket, Backabo 1,545 93 Töreboda

Elin  Krantzèn Suppleant

Adress: Åby Östratorp 1, 341 52 Lagan

Johanna Fahlgren Suppleant

johanna.fahlgren@iclod.com

Adress: Lilla Vänsberg 240, 655 91 Karlstad

Rasledamöter

Alf Johansson Rasledamot (ordförande)

Nicola Dibden Rasledamot

Nina Gustavsson Rasledamot

Elisabeth Ljungstorp Rasledamot (suppleant)

Valberedningen

Helene Rofors Valberedeningen

0703-946263
helenistenseryd@telia.com

Martin Larsson Valberedeningen

0733-264634
idyllen@telia.com

Helena Grühb Valberedeningen

0705-265015
dimmansstuteri@outlook.com

Cecilia Wallin Valberedningen

0708-644430
cilla.wallin@gmail.com

Tävlingskommitté

Jan Mattsson Ordinarie styrelseledamot samt webmaster och till salu-listan

0383-521 24
0730-897 304
jan.mattsson@vetlanda.se

Adress: Bengtsgård Alseda 8, 570 15 Holsbybrunn

Maria Andersson Suppleant

035-692 92
mia_zzz@yahoo.com

Adress: Dala, Dalavägen 10, 313 91 Oskarström

Solveig Maurtvedt Suppleant

0570-771025
073-828 99 87
lovsjoen@hotmail.com

Adress: Bortan, Ö.Nygärdet, 673 91 Charlottenberg

SPAF-representanter

Håkan Erlandsson Ordförande

0372-200 19
hakan@lby.se

Adress: Stackarp Mellangård 2, 340 12 Annerstad

Christina Ivarsson Ordinarie styrelseledamot

0346-203 24
christina.ivarsson@telia.com

Adress: Korsgård, 310 58 Vessigebro

Annelie Andersson Sekreterare

0430-303 99
annelie-andersson@hotmail.com

Adress: Värestorp 48, 312 95 Laholm

SH-representanter

Håkan Erlandsson Ordförande

0372-200 19
hakan@lby.se

Adress: Stackarp Mellangård 2, 340 12 Annerstad

Cornelia Larsson Vice ordförande och vice registrator

0451-331 09
idyllen@telia.com

Adress: Fjärlöv 1347, 288 90 Vinslöv

Christina Ivarsson Ordinarie styrelseledamot

0346-203 24
christina.ivarsson@telia.com

Adress: Korsgård, 310 58 Vessigebro

Övriga funktionärer

Per-Olof Örnsved Revisor

Anette Rydlund Revisor

Styrelsen