Du är här:Start > Om oss > Styrelse > Diplomston 2015

Kontaktpersoner

Styrelsen

Håkan Erlandsson Ordförande

0372-200 19
hakan@lby.se

Adress: Stackarp Mellangård 2, 340 12 Annerstad

Cornelia Larsson Vice ordförande och vice registrator

0451-331 09
idyllen@telia.com

Adress: Fjärlöv 1347, 288 90 Vinslöv

Jan  Lundvall Sekreterare

070-555 99 79
stallbackabo@gmail.com

Adress: Trälket, Backabo 1,545 93 Töreboda

Anna Ransholm Kassör och medlemsanmälan

0411-522 997
anna.ransholm@lrfkonsult.se

Adress: Karnas väg 77, 270 21 Glemmingebro

Cristina Isoaho Ordinarie styrelseledamot samt registrator och stambokförare

0521-257 187
cristall@telia.com

Adress: Högens Gård 650, 462 93 Vänersborg

Jan Mattsson Ordinarie styrelseledamot, webmaster

0383-521 24
0730-897 304
jan.mattsson@vetlanda.se

Adress: Bengtsgård Alseda 8, 570 15 Holsbybrunn

Joakim Gullberg Ordinarie styrelseledamot samt ungdomsansvarig

076-8197874
jocke_titan@hotmail.com

Adress: Råstad 1285, 283 95 Visseltofta

Jenny Carlsson Ordinarie styrelseledamot samt språngrulle och hingstlicensansvarig

0480-297 40, 0486-33 000 (stallet)
0702- 255464
gullabos_nf@yahoo.se

Adress: Gräsgärde 103, 388 96 HAGBY

Gun Larsson Ord. styrelseledamot, materialförvaltare, reklam o spondor ansvarig, pris och annnos ansvarig

Maria Andersson Suppleant

035-692 92
mia_zzz@yahoo.com

Adress: Dala, Dalavägen 10, 313 91 Oskarström

Solveig Maurtvedt Suppleant

0570-771025
073-828 99 87
lovsjoen@hotmail.com

Adress: Bortan, Ö.Nygärdet, 673 91 Charlottenberg

Lars-göran Svensson Suppleant

abub@telia.com

Adress: Bössgård 202, 311 61 Ullared

Agnetha Eklund Suppleant samt ansvarig för NF-Bladet och reklamförsäljning

070-280 47 99
eklund@stuterinabben.se

Adress: Nabbvägen 5, 811 91 Sandviken

Elin  Krantzèn Styrelse suppleant

Adress: Åby Östratorp 1, 341 52 Lagan

Linn Forsström Suppleant

072-7006670
stuteriengsbacken@live.se

Adress: Tensta Ängsbacken 124, 69794 Sköllersta

Maria  Ahl Styrelse suppleant

Rasledamöter

Alf Johansson Rasledamot (ordförande)

Nicola Dibden Rasledamot

Nina Gustavsson Rasledamot

Elisabeth Ljungstorp Rasledamot (suppleant)

Valberedningen

Lena Jonsson Geiros Valberedeningen

070-648 36 32
lena.geiros@gmail.com

Martin Larsson Valberedeningen

0733-264634
idyllen@telia.com

Helena Grühb Valberedeningen

0705-265015
dimmansstuteri@outlook.com

Tävlingskommitté

Jan Mattsson Ordinarie styrelseledamot, webmaster

0383-521 24
0730-897 304
jan.mattsson@vetlanda.se

Adress: Bengtsgård Alseda 8, 570 15 Holsbybrunn

Maria Andersson Suppleant

035-692 92
mia_zzz@yahoo.com

Adress: Dala, Dalavägen 10, 313 91 Oskarström

Solveig Maurtvedt Suppleant

0570-771025
073-828 99 87
lovsjoen@hotmail.com

Adress: Bortan, Ö.Nygärdet, 673 91 Charlottenberg

SPAF-representanter

Jan  Lundvall Sekreterare

070-555 99 79
stallbackabo@gmail.com

Adress: Trälket, Backabo 1,545 93 Töreboda

Joakim Gullberg Ordinarie styrelseledamot samt ungdomsansvarig

076-8197874
jocke_titan@hotmail.com

Adress: Råstad 1285, 283 95 Visseltofta

Gun Larsson Ord. styrelseledamot, materialförvaltare, reklam o spondor ansvarig, pris och annnos ansvarig

Elin  Krantzèn Styrelse suppleant

Adress: Åby Östratorp 1, 341 52 Lagan

SH-representanter

Övriga funktionärer

Per-Olof Örnsved Revisor

Anette Rydlund Revisor

Ansvarig Facebook

Cornelia Larsson Vice ordförande och vice registrator

0451-331 09
idyllen@telia.com

Adress: Fjärlöv 1347, 288 90 Vinslöv

Linn Forsström Suppleant

072-7006670
stuteriengsbacken@live.se

Adress: Tensta Ängsbacken 124, 69794 Sköllersta

Redaktör Webb sidan, Nf-bladet

Jan Mattsson Ordinarie styrelseledamot, webmaster

0383-521 24
0730-897 304
jan.mattsson@vetlanda.se

Adress: Bengtsgård Alseda 8, 570 15 Holsbybrunn

Pernilla  Folkesson Webbsidan

Maria Ellhult Redaktör NF-bladet

Domarutbildningsgrupp

Håkan Erlandsson Ordförande

0372-200 19
hakan@lby.se

Adress: Stackarp Mellangård 2, 340 12 Annerstad

Cornelia Larsson Vice ordförande och vice registrator

0451-331 09
idyllen@telia.com

Adress: Fjärlöv 1347, 288 90 Vinslöv

Cristina  Ivarsson Domarutbildare

Styrelsen

Diplomston 2015

Chilienne
34-12-3153
Mfx, vhip, vtvbf.
2012
99898=43p
Wellhouse Willum RNF 197
Cayenne II RNF 2666
Stackarps Peeron RNF 176
Ulrika West, Vinninga
Uppf.


Cristalls Moviestar
34-12-3201
Br, bls, vtul, vtbff.
2012
98897=41p
Cristalls Jolly Jumper RNF 115
Holmens Mille NF 2005
Stackarps Dayton RNF 137
Cristina Isoaho, Vänersborg
Isabelle Fredholm, Nossebro


Fashions Chocolate
34-12-3155
Mbr, stj, vthfrf, vtvbf.
2012
98897=41p
Burley Time Lord RNF 201
Fairy II RNF 2248
Sörbys Lotus RNF 120
Anna-Lena Andersson & Victoria Wiklund, Skövde
Uppf.


Golden Melodie
34-12-3167
Svbr, stj, vtvfrf.
2012
98887=40p
Komet RNF 101
Marhults Windy RNF 2589
Rodlease Dancing Gold RNF 132
Eva Forslind, Mockfjärd
Uppf.


Grythöjdens Quiz
34-12-3143
Fx, skj stj, vt fl mule, vthbf.
2012
98889=42p
Wellhouse Willum RNF 197
Tomacs Donna RNF 1884
Fredriksbergs Chopin RNF 94
Ewa & Lars Karlsson, Vetlanda
Uppf.


Sibylla KL
34-12-3107
Fx, skj stj.
2012
87799=40p
Jazz KL RNF 184
Nevada KL RNF 2741
Gullabos Camus RNF 163
Carina Larsson/Stuteri KL, Björketorp
Lisbeth & Kurt Larsson/Stuteri KL, Björkrtorp


Stackarps Desideria
34-12-3177
Fx, vtvbf.
2012
99888=42p
Hoppenhofs Jop RNF 180
Stackarps Desirée RNF 2328
Rodlease Dancing Gold RNF 132
Fam Erlandsson, Annerstad
Uppf.


Synfoni KL
34-12-3109
Br, stj, vtvbf.
2012
87889=40p
Rolökke Fixe RNF 150
Loella RNF 1876
Fredriksbergs Chopin RNF 94
Jennie Larsson/Stuteri KL, Björketorp
Lisbeth & Kurt Larsson/Stuteri KL, Björkrtorp

Mer under Diplomston