Du är här:Start > Om oss > Styrelse > Diplomston 2015

Kontaktpersoner

Styrelsen

Håkan Erlandsson Ordförande

0372-200 19
hakan@lby.se

Adress: Stackarp Mellangård 2, 340 12 Annerstad

Cornelia Larsson Vice ordförande och vice registrator

0451-331 09
idyllen@telia.com

Adress: Fjärlöv 1347, 288 90 Vinslöv

Jan  Lundvall Sekreterare

070-555 99 79
stallbackabo@gmail.com

Adress: Trälket, Backabo 1,545 93 Töreboda

Anna Ransholm Kassör och medlemsanmälan

0411-522 997
anna.ransholm@lrfkonsult.se

Adress: Karnas väg 77, 270 21 Glemmingebro

Cristina Isoaho Ordinarie styrelseledamot samt registrator och stambokförare

0521-257 187
cristall@telia.com

Adress: Högens Gård 650, 462 93 Vänersborg

Jan Mattsson Ordinarie styrelseledamot, webmaster

0383-521 24
0730-897 304
jan.mattsson@vetlanda.se

Adress: Bengtsgård Alseda 8, 570 15 Holsbybrunn

Joakim Gullberg Ordinarie styrelseledamot samt ungdomsansvarig

076-8197874
jocke_titan@hotmail.com

Adress: Råstad 1285, 283 95 Visseltofta

Jenny Carlsson Ordinarie styrelseledamot samt språngrulle och hingstlicensansvarig

0480-297 40, 0486-33 000 (stallet)
0702- 255464
gullabos_nf@yahoo.se

Adress: Gräsgärde 103, 388 96 HAGBY

Gun Larsson Ord. styrelseledamot, pris, reklam och materialansvarig

0708433150
gunlarsson@telia.com

Adress: Jägersro Spannarp 93
43277 Tvååker

Maria Andersson Suppleant

035-692 92
mia_zzz@yahoo.com

Adress: Dala, Dalavägen 10, 313 91 Oskarström

Solveig Maurtvedt Suppleant

0570-771025
073-828 99 87
lovsjoen@hotmail.com

Adress: Bortan, Ö.Nygärdet, 673 91 Charlottenberg

Lars-göran Svensson Suppleant

abub@telia.com

Adress: Bössgård 202, 311 61 Ullared

Agnetha Eklund Suppleant

070-280 47 99
eklund@stuterinabben.se

Adress: Nabbvägen 5, 811 91 Sandviken

Elin  Krantzèn Styrelse suppleant

Adress: Åby Östratorp 1, 341 52 Lagan

Linn Forsström Suppleant

072-7006670
stuteriengsbacken@live.se

Adress: Tensta Ängsbacken 124, 69794 Sköllersta

Maria  Ahl Styrelse suppleant

Rasledamöter

Alf Johansson Rasledamot (ordförande)

Toine  van Westing Rasledamot

Harald Jönsson Rasledamot (suppleant)

Elisabeth Ljungstorp Rasledamot

Karin Strindgård Rasledamot (suppleant)

Karin Olsson Rasledamot (suppleant)

Valberedningen

Lena Jonsson Geiros Valberedeningen

070-648 36 32
lenageiros@gmail.com

Martin Larsson Valberedeningen

0733-264634
idyllen@telia.com

Helena Grühb Valberedeningen

0705-265015
dimmansstuteri@outlook.com

Tävlingskommitté

Jan Mattsson Ordinarie styrelseledamot, webmaster

0383-521 24
0730-897 304
jan.mattsson@vetlanda.se

Adress: Bengtsgård Alseda 8, 570 15 Holsbybrunn

Maria Andersson Suppleant

035-692 92
mia_zzz@yahoo.com

Adress: Dala, Dalavägen 10, 313 91 Oskarström

Solveig Maurtvedt Suppleant

0570-771025
073-828 99 87
lovsjoen@hotmail.com

Adress: Bortan, Ö.Nygärdet, 673 91 Charlottenberg

SPAF-representanter

Jan  Lundvall Sekreterare

070-555 99 79
stallbackabo@gmail.com

Adress: Trälket, Backabo 1,545 93 Töreboda

Joakim Gullberg Ordinarie styrelseledamot samt ungdomsansvarig

076-8197874
jocke_titan@hotmail.com

Adress: Råstad 1285, 283 95 Visseltofta

Gun Larsson Ord. styrelseledamot, pris, reklam och materialansvarig

0708433150
gunlarsson@telia.com

Adress: Jägersro Spannarp 93
43277 Tvååker

Elin  Krantzèn Styrelse suppleant

Adress: Åby Östratorp 1, 341 52 Lagan

SH-representanter

Övriga funktionärer

Per-Olof Örnsved Revisor

Anette Rydlund Revisor

Ansvarig Facebook

Cornelia Larsson Vice ordförande och vice registrator

0451-331 09
idyllen@telia.com

Adress: Fjärlöv 1347, 288 90 Vinslöv

Linn Forsström Suppleant

072-7006670
stuteriengsbacken@live.se

Adress: Tensta Ängsbacken 124, 69794 Sköllersta

Redaktör Webb sidan, Nf-bladet

Jan Mattsson Ordinarie styrelseledamot, webmaster

0383-521 24
0730-897 304
jan.mattsson@vetlanda.se

Adress: Bengtsgård Alseda 8, 570 15 Holsbybrunn

Pernilla  Folkesson Webbsidan

0702984041
pernilla@pernillas.nu

Maria Ellhult Redaktör NF-bladet

ellhult@hotmail.se

Domarutbildningsgrupp

Håkan Erlandsson Ordförande

0372-200 19
hakan@lby.se

Adress: Stackarp Mellangård 2, 340 12 Annerstad

Cornelia Larsson Vice ordförande och vice registrator

0451-331 09
idyllen@telia.com

Adress: Fjärlöv 1347, 288 90 Vinslöv

Cristina  Ivarsson Domarutbildare

Styrelsen

Diplomston 2015

Chilienne
34-12-3153
Mfx, vhip, vtvbf.
2012
99898=43p
Wellhouse Willum RNF 197
Cayenne II RNF 2666
Stackarps Peeron RNF 176
Ulrika West, Vinninga
Uppf.


Cristalls Moviestar
34-12-3201
Br, bls, vtul, vtbff.
2012
98897=41p
Cristalls Jolly Jumper RNF 115
Holmens Mille NF 2005
Stackarps Dayton RNF 137
Cristina Isoaho, Vänersborg
Isabelle Fredholm, Nossebro


Fashions Chocolate
34-12-3155
Mbr, stj, vthfrf, vtvbf.
2012
98897=41p
Burley Time Lord RNF 201
Fairy II RNF 2248
Sörbys Lotus RNF 120
Anna-Lena Andersson & Victoria Wiklund, Skövde
Uppf.


Golden Melodie
34-12-3167
Svbr, stj, vtvfrf.
2012
98887=40p
Komet RNF 101
Marhults Windy RNF 2589
Rodlease Dancing Gold RNF 132
Eva Forslind, Mockfjärd
Uppf.


Grythöjdens Quiz
34-12-3143
Fx, skj stj, vt fl mule, vthbf.
2012
98889=42p
Wellhouse Willum RNF 197
Tomacs Donna RNF 1884
Fredriksbergs Chopin RNF 94
Ewa & Lars Karlsson, Vetlanda
Uppf.


Sibylla KL
34-12-3107
Fx, skj stj.
2012
87799=40p
Jazz KL RNF 184
Nevada KL RNF 2741
Gullabos Camus RNF 163
Carina Larsson/Stuteri KL, Björketorp
Lisbeth & Kurt Larsson/Stuteri KL, Björkrtorp


Stackarps Desideria
34-12-3177
Fx, vtvbf.
2012
99888=42p
Hoppenhofs Jop RNF 180
Stackarps Desirée RNF 2328
Rodlease Dancing Gold RNF 132
Fam Erlandsson, Annerstad
Uppf.


Synfoni KL
34-12-3109
Br, stj, vtvbf.
2012
87889=40p
Rolökke Fixe RNF 150
Loella RNF 1876
Fredriksbergs Chopin RNF 94
Jennie Larsson/Stuteri KL, Björketorp
Lisbeth & Kurt Larsson/Stuteri KL, Björkrtorp

Mer under Diplomston