Kontaktpersoner

Styrelsen

Håkan Erlandsson Ordförande

0372-200 19
hakan@lby.se

Adress: Stackarp Mellangård 2, 340 12 Annerstad

Cornelia Larsson Vice ordförande och vice registrator

0451-331 09
idyllen@telia.com

Adress: Fjärlöv 1347, 288 90 Vinslöv

Annelie Andersson Sekreterare

0430-303 99
annelie-andersson@hotmail.com

Adress: Värestorp 48, 312 95 Laholm

Anna Ransholm Kassör och medlemsanmälan

0411-522 997
anna.ransholm@konsult.lrf.se

Adress: Karnas väg 77, 270 21 Glemmingebro

Cristina Isoaho Ordinarie styrelseledamot samt registrator och stambokförare

0521-257 187
cristall@telia.com

Adress: Högens Gård 650, 462 93 Vänersborg

Jan Mattsson Ordinarie styrelseledamot samt webmaster och till salu-listan

0383-521 24
0730-897 304
jan.mattsson@vetlanda.se

Adress: Bengtsgård Alseda 8, 570 15 Holsbybrunn

Joakim Gullberg Ordinarie styrelseledamot samt ungdomsansvarig

076-8197874
jocke_titan@hotmail.com

Adress: Råstad 1285, 283 95 Visseltofta

Jan  Lundvall Ordinarie styrelseledamot

070-555 99 79
annica.jan@spry.se

Adress: Trälket, Backabo 1,545 93 Töreboda

Jenny Carlsson Ordinarie styrelseledamot samt språngrulle och hingstlicensansvarig

0480-297 40, 0486-33 000 (stallet)
0702- 255464
gullabos_nf@yahoo.se

Adress: Gräsgärde 103, 388 96 HAGBY

Maria Andersson Suppleant

035-692 92
mia_zzz@yahoo.com

Adress: Dala, Dalavägen 10, 313 91 Oskarström

Solveig Maurtvedt Suppleant

0570-771025
073-828 99 87
lovsjoen@hotmail.com

Adress: Bortan, Ö.Nygärdet, 673 91 Charlottenberg

Lars-göran Svensson Suppleant

abub@telia.com

Adress: Bössgård 202, 311 61 Ullared

Agnetha Eklund Suppleant samt ansvarig för NF-Bladet och reklamförsäljning

070-280 47 99
eklund@stuterinabben.se

Adress: Nabbvägen 5, 811 91 Sandviken

Elin  Krantzèn Suppleant

Adress: Åby Östratorp 1, 341 52 Lagan

Johanna Fahlgren Suppleant

johanna.fahlgren@iclod.com

Adress: Lilla Vänsberg 240, 655 91 Karlstad

Linn Forsström Suppleant

072-7006670
stuteriengsbacken@live.se

Adress: Tensta Ängsbacken 124, 69794 Sköllersta

Rasledamöter

Alf Johansson Rasledamot (ordförande)

Nicola Dibden Rasledamot

Nina Gustavsson Rasledamot

Elisabeth Ljungstorp Rasledamot (suppleant)

Valberedningen

Helene Rofors Valberedeningen

0703-946263
helenistenseryd@telia.com

Martin Larsson Valberedeningen

0733-264634
idyllen@telia.com

Helena Grühb Valberedeningen

0705-265015
dimmansstuteri@outlook.com

Cecilia Wallin Valberedningen

0708-644430
cilla.wallin@gmail.com

Tävlingskommitté

Jan Mattsson Ordinarie styrelseledamot samt webmaster och till salu-listan

0383-521 24
0730-897 304
jan.mattsson@vetlanda.se

Adress: Bengtsgård Alseda 8, 570 15 Holsbybrunn

Maria Andersson Suppleant

035-692 92
mia_zzz@yahoo.com

Adress: Dala, Dalavägen 10, 313 91 Oskarström

Solveig Maurtvedt Suppleant

0570-771025
073-828 99 87
lovsjoen@hotmail.com

Adress: Bortan, Ö.Nygärdet, 673 91 Charlottenberg

SPAF-representanter

Håkan Erlandsson Ordförande

0372-200 19
hakan@lby.se

Adress: Stackarp Mellangård 2, 340 12 Annerstad

Annelie Andersson Sekreterare

0430-303 99
annelie-andersson@hotmail.com

Adress: Värestorp 48, 312 95 Laholm

SH-representanter

Håkan Erlandsson Ordförande

0372-200 19
hakan@lby.se

Adress: Stackarp Mellangård 2, 340 12 Annerstad

Cornelia Larsson Vice ordförande och vice registrator

0451-331 09
idyllen@telia.com

Adress: Fjärlöv 1347, 288 90 Vinslöv

Övriga funktionärer

Per-Olof Örnsved Revisor

Anette Rydlund Revisor

Styrelsen

Dimmans Emir RNF 208

Dimmans Emir RNF 208
Mbr, vt flöl, vtvbf, 143cm
Född 2010 hos Helena Gruhb, Skurup
Äg. Helena Gruhb, Krågarp 617, 274 53 Skivarp
Tele: 0411/70143, 070-5265015
E-post: dimmansstuter@outlook.com
Hemsida:
Dimmans Stuteri

GW-Blod: 0%
Stofamilj: 48 Mudeford Primrose
Hingstlinje: Denny Danny

Tilldelad avelsvärdesklass G


Relaterad information

Mer under Godkända hingstar